Romantikus dráma zárja a Filmklub évadát

Feltöltve: 2019.Jun.03 ( H ) 11:11 | megtekintve: 379 alkalommal
Az esemény kezdetének időpontja: 2019.Jun.12 ( Sz ) 16:30
Helyszín: Könyvtár
Beküldő: BékésMátrix

Második évadának utolsó vetítését tartják rövidesen a Püski Sándor Könyvtár Filmklubjában.

Az első évad témája a "Női sorsok a filmklasszikusokban" volt, a másodiknak a "Kis emberek – nagy filmek" témát választották. Látható volt a havonkénti ingyenes vetítéseken – tavaly szeptembertől kezdődően – az Aranyláz című Chaplin-burleszk, a Kikötői hírek és Az angol beteg című filmdráma, a Fegyverszünet karácsonyra és A hosszútávfutó magányossága című, ritkán megtekinthető alkotás, A kölcsönkért kastély című magyar vígjáték Kabos Gyula főszereplésével, a Hátsó ablak című Hitchcock-thriller, a Hannibál tanár úr című film és az Ének az esőben című zenés vígjáték.

Az évadzáró vetítésen, június 12-én, szerdán 16:30-as kezdettel a törzsközönség körében végzett szavazás alapján A szív hídjai című, 1995-ben bemutatott, Golden Globe-díjra jelölt amerikai romantikus dráma kerül az óriási kivetítő vászonra. Főszerepben Meryl Streep és Clint Eastwood. A belépés ingyenes, mindenkit szeretettel és meglepetésekkel várnak a könyvtárosok. A Filmklub házigazdája Szegfű Katalin filmtanár.